Rybaření

Z našeho pezionu jsou jednoduše dostupné tři přitažlivé revíry, Vranovská přehrada – revír Dyje 15 (ÚN Vranov) a dva pstruhové revíry Dyje 13 (NP Podyjí) a Dyje 14.

Vranovskou přehradu si zamiluje každý vyznavač lovu dravých ryb. V součastnosti jsou českými rekordy ulovenými v revíru Dyje 15 sumec velký (94 kg / 255 cm), štika obecná (27,2kg /137cm) a úhoř říční (4,2kg / 127cm). Nejblíže k Vranovu nad Dyjí se nachází rybářská stanoviště Švýcarská zátoka (přehrada byla postavena podle švýcarského projektu), Vranovská pláž, Přehradní jezero “Pod stožárem” a Lančovská zátoka. Za méně než hodinu cesty autem se dá dostat na stanoviště Bítov – Horka – Kopaninky, Želetavka (ústí řeky do přehrady), Chmelnice (Hatimov), Farářka (Jazovická zátoka) nebo Podhradí nad Dyjí.

Pro milovníky rybolovu na pstruhových vodách nabízí ideální podmínky přímo Vranov nad Dýji a jeho přilehlé okolí. Revír Dyje 14 je součastí městečka a vstupem do Národního parku se mění na revír Dyje 13. Přístupové cesty jsou označeny tabulemi a tabulkami se siluetou ryby. Na území Národního parku Podyjí a jeho ochranného pásma je třeba dodržovat Návštěvní řád NP Podyjí. Míra pstruha obecného je 30 cm, lipana 35 cm. Muškaření v nádherném prostředí parku je životním zážitkem.

Ani nečlenové rybářského svazu nemusí přijít zkrátka a mohou si na Vranovsku zachytat na některém ze soukromých rybníků.